Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji odnośnie kredytów bankowych oraz szybkich pożyczek online, sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi. Jeżeli pomimo wszystko nadal masz wątpliwości, proszę zadaj nam pytanie w formularzu kontaktowym.

Czy mając komornika mogę ubiegać się o pożyczkę?

Komornik nie zgłasza zaległości do żadnego z biur BIG, BIK i KRD. Zaległości zgłasza instytucja w której jesteś zadłużony. Jeżeli zaległość nie została zgłoszona to śmiało możesz ubiegać się o pożyczkę którą możesz przeznaczyć na spłatę komornika.

Czy mając zaległości w rachunkach, dostanę pożyczkę?

Jeżeli Twoja zaległość nie została zgłoszona w BIG lub KRD, możesz ubiegać się o pożyczki.

Kiedy zaległość zgłaszana jest w BIG i KRD?

Dług jest przeterminowany o co najmniej 60 dni i wynosi minimum 200 zł. Miesiąc przed dokonaniem wpisu w BIG i KRD, wierzyciel musi zawiadomić dłużnika i wysłać wezwanie do zapłaty listem poleconym.

Kiedy usuwany jest mój dług z BIG i KRD?

Jeżeli dług został spłacony, to wierzyciel powinien usunąć dane z rejestru dłużników w ciągu 14 dni. Jeżeli tego nie zrobi to grozi mu grzywna do 30 000 zł.

Gdzie mogę sprawdzić, czy jestem w BIG?

Zgodnie z ustawą o BIG, raz na pół roku można zamówić bezpłatny raport na stronie: www.big.pl

Gdzie mogę sprawdzić moją historię kredytową w BIK?

Zgodnie z ustawą, raz na pół roku i bezpłatnie możesz sprawdzić, czy masz historię kredytową w BIK. Pełną historię kredytową wraz z oceną punktową otrzymasz jednorazowo za 36 zł ze strony www.bik.pl

Czy otrzymam pożyczkę w parabanku jeżeli nie otrzymałem w Banku?

Od czego zależy czy dostanę pożyczkę w parabanku?

Pożyczkę w parabanku otrzymasz łatwiej niż w tradycyjnym banku. Dla parabanków Twoja zdolność kredytowa nie jest najważniejsza. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy odpowiedni stały dochód i dobra ocena punktowa w BIK. Procedury przyznawania pożyczek są szybkie. uproszczone i bez zbędnych dokumentów. Za to pożyczka jest droższa niż w tradycyjnym banku.

Czy mogę odstąpić od umowy pożyczki?

Jeżeli pożyczka udzielana jest online, to w przeciągu 14 dni możesz rozwiązać umowę i odstąpić od pożyczki. Spłacasz wtedy pożyczoną kwotę bez odsetek.

Jak mogę sprawdzić zdolność kredytową?

Twoja zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie Twoich dochodów i wydatków miesięcznych. Twoja zdolność kredytowa może się różnić w zależności od banku. Dlatego radzimy skontaktować się z kilkoma bankami, gdzie zostaniesz poinformowany na jaką kwotę pożyczki możesz liczyć.

Skontaktuj z nami. Udzielimy Ci wyczerpującej oraz jasnej odpowiedzi na każde nutrujące Cię pytanie.
Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Doradzimy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie.
Filarum Lendon Kuki Wonga Vivus Szybkagotówka Moneyman Credissimo Miloan Niewielka pożyczka