Karty kredytowe - ranking ;istopad 2018

Tylko najlepsze karty kredytowe

Porównaj najlepsze karty kredytowe w jednym miejscu!

Przedstawiamy starannie przygotowany przez nas ranking kart kredytowych dostepnych przez internet. Ranking jest aktualizowany na bieżąco korzystając z informacji dostępnych na docelowej stronie danego banku. Wybór karty kredytowej na chwilę obecną jest bardzo duży. Samych banków jest całkiem sporo, a każdy z nich ma do zaoferowania co najmniej kilka propozycji. W związku z tym tak wielu osobom wcale nie jest łatwo podjąć decyzję. Niektórzy chcieliby szybko załatwić formalności, bo nie przepadają, gdy te trwają godzinami. Dziś jest to możliwe, ponieważ większość banków pozwala klientom założyć kartę kredytową przez internet. Wystarczy wypełnić specjalny formularz, aby pracownicy banku mogli zacząć działać w kierunku założenia owej karty. Wybierając kartę najlepiej zdecydować się na taką, która jest najtańsza lub posiadająca najniższe oprocentowanie.

Skorzystaj z przedstawionej przez nas oferty najlepszych kart kredytowych w rankingu. Poniższe oferty są aktualne na dzień:


Wszystko co powinieneś wiedzieć o kartach kredytowych dostępnych przez internet

Karty kredytowe w pigułce

Karta kredytowa to karta płatnicza, której wydanie wiąże się z przyznaniem limitu kredytowanego przez bank, który jest wydawcą karty. To produkt bankowy, pozwalający na korzystanie z pieniędzy banku w ramach przyznanego limitu. Wysokość kwoty, jaką bank jest w stanie pożyczyć klientowi, jest liczona na podstawie comiesięcznych dochodów oraz historii kredytowej.

Karta kredytowa, a karta debetowa - różnice

Najpopularniejszymi kartami płatniczymi są karty kredytowe i debetowe. Różnica między nimi jest znaczna, dlatego warto ją poznać. Karta debetowa jest kartą wydawaną do konta, co oznacza, że korzystanie z niej wiąże się z używaniem pieniędzy, które znajdują się na koncie. W momencie, w którym właściciel karty wykorzysta wszystkie środki nie ma możliwości dalszego korzystania z karty debetowej. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku karty kredytowej. Środki znajdujące się na koncie kredytówki nie są środkami, które znajdują się na Twoim koncie. Bank, na podstawie comiesięcznych dochodów, historii kredytowej oraz zdolności kredytowej ustala limit, w ramach którego klient może czerpać środki z karty. Oznacza to, że niezależnie od tego, ile pieniędzy ma klient na swoim koncie osobistym, to może on korzystać z karty kredytowej. Płacąc za usługę lub przedmiot klient płaci pieniędzmi banku, a nie swoimi.

Okres bezodsetkowy

To zdecydowanie najważniejsza zaleta karty kredytowej. Okres bezodsetkowy, czyli tak zwany grace periodto okres, w którym przez bank nie są pobierane żadne odsetki od transakcji wykonywanych kartą kredytową. Okres bezodsetkowy można podzielić na dwa etapy: cykl rozliczeniowy oraz czas na spłatę zadłużenia.

Cykl rozliczeniowy to okres miesiąca, który kończy się podsumowaniem wszystkich dokonanych przez klienta transakcji. Zwykle trwa on około 30 dni. Na wyciągu klient dostaje zestawienie wspomnianych wcześniej transakcji, w które wchodzą opłaty za kartę, obciążenia karty i spłaty.

Drugi etap to czas na spłatę zadłużenia, który z reguły trwa około 20 dni. Zawsze należy spłacić całe zadłużenie, ponieważ w przypadku kart kredytowych odsetki potrafią być bardzo drogie. Karty kredytowe to najdrożej oprocentowany kredyt na rynku, dlatego spłacanie zadłużenia w odpowiednim czasie jest tak bardzo istotne.

Ile kosztuje karta kredytowa

Pierwszym kosztem, z którym spotka się klient banku, będzie opłata za wydanie karty. Banki z reguły nie pobierają opłaty za wydanie standardowej karty kredytowej. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku prestiżowych kart premium, których wydanie może wiązać się z kosztem rzędu nawet 900 zł rocznie.

Kolejną rzeczą jest roczna lub miesięczna opłata za korzystanie z karty. Przeważnie jest to kilka lub kilkanaście złotych. Opłaty tej można uniknąć, wykonując daną liczbę transakcji bezgotówkowych, którą określa bank.

Najdroższe dla klienta jest oprocentowanie wykorzystanych środków, kiedy spłacane są po upływie okresu bezodsetkowego.

Ostatnim kosztem, z którym musi wiązać się klient jest prowizja za realizację transakcji gotówkowych. Jeżeli klient zdecyduje się na wypłatę gotówki z banku za pomocą karty kredytowej, to musi wiązać się z dodatkowymi, nie zawsze małymi kosztami, ponieważ takie transakcje nie są wliczane w okres bezodsetkowy, co skutkuje tym, że prowizja naliczana jest od razu.

Prowizja za wypłatę z bankomatu wynosi średnio 3%-4%, ale nie mniej, niż np 5-10 zł. Oznacza to, że przy wypłacie 1000 zł z bankomatu zostanie naliczona prowizja o wysokości 30-40 zł. Prócz tego bank od razu naliczy odsetki. Dlatego nie polecamy transakcji gotówkowych za pomocą karty kredytowej.

Jak korzystać z karty kredytowej

Karta kredytowa to jeden z najciekawszych produktów kredytowych oferowanych przez banki. Należy jednak pamiętać o tym, że trzeba korzystać z niej z rozwagą. Spłacanie należności w terminie jest bardzo opłacalne, ponieważ nie zostają wtedy naliczane żadne odsetki – klient spłaca dokładnie tyle, ile pożyczył. (źródło: totalmoney.pl)
* Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), mają one jedynie charakter orientacyjny i nie powinny być wykorzystywane w innych celach. Wiążące warunki udzielenia kredytu lub pożyczki zostaną przedstawione przez właściwą firmę lub bank w trakcie zawierania umowy.
Filarum Lendon Kuki Wonga Vivus Szybkagotówka Moneyman Credissimo Miloan Niewielka pożyczka